انتخابات
محیا
باغبان افسران جنگ نرم
جمعه 20 بهمن 1391برچسب:, :: :: نويسنده : باغبان

انتخابات

امام خمینی (ره):

«...این معنای دیکتاتوری است . دیکتاتوری همان است که نه به مجلس سر فرود می آورد ، نه به قوانین مجلس ونه به شورای نگهبان و نه به تأیید شورای نگهبان و نه به قوه­ی قضائیه و نه به دادستانی و نه به شوراهای دادستانی و همین طور به همه­ی ارگان ها. قانون معنایش این است که همه چیزها را به حسب قانون اسلامی، به حسب قانون کشوری که منطبق با قوانین اسلام است، همه را، وظیفه­شان را قانون معین کرده. بعد از آنکه قانون وظیفه را معین کرد، هرکس بخواهد که خلاف آن عمل بکند، این یک دیکتاتوری است...» (صحیفه نور، ج14، ص415)

امام خمینی (ره):

«... به مجرد اینکه یک مطلبی برخلاف رأی یک نفر است، نباید بگوید مجلس درست نیست. این خودش را اصلاح کند. این خودش درست نیست. نباید بگوید شورای نگهبان درست نیست . این خودش درست نیست. باید خودش را اصلاح بکند و این گرفتاری هست برای ملت ما». (صحیفه نور، ج14، ص 370)

امام خمینی (ره):

«اگر کسانی در اطراف کشور سخنرانی کنند و سخنرانی آنها اسباب تشنج بشود، آن شخص، هرکس می خواهد باشد، هرمقامی می خواهد باشد، من او را به جای خودش می نشانم، قبل از اینکه شورش پیدا بشود من او را به جای خودش می نشانم....» (صحیفه نور، ج14، ص 417)

امام خمینی (ره):

«مجلس اگر رأی داد و شورای نگهبان هم آن رأی را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. من نمی گویم رأی خودش را نگوید؛ بگوید؛ رأی خودش را بگوید؛ اما اگر بخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شورای نگهبان کذا و آن مجلس کذا، این فساد است ، و مفسد است یک همچو آدمی، تحت تعقیب مفسد فی الارض باید قرار بگیرد. (صحیفه نور، ج14، ص 370)

 


نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

پیوندهای روزانه
پيوندها